fbpx

Hasta Hakları Birimi

Hasta Hakları Birimi

Hasta Hakları:

Sağlık hizmetlerinden faydalanma ihtiyacı bulunan fertlerin, sırf insan olmaları sebebiyle sahip bulundukları ve T.C. Anayasası, milletlerarası antlaşmalar, kanunlar ve diğer mevzuat ile teminat altına alınmış bulunan haklarını ifade eder.

Hasta Hakları Birimi,

hastanemizde yaşanabilecek hasta hakları ihlalleri ile bunlara bağlı ortaya çıkan sorunların önlenmesi, sağlık hizmetlerinin hasta memnuniyetine uygun ve insan onuruna yakışır biçimde sunulması amacı ile kurulmuştur. Hasta Hakları Birimi, hasta hakları ihlallerinin önlenmesi amacıyla sağlık tesislerinden gelecek şikâyetleri alan, değerlendiren ve bir üst birime gönderen, yerel uygulamalardan ve eğitimlerden sorumlu olan birimdir. Hasta Hakları Birimi, A Blok Poliklinik girişinde bulunan Hasta Hakları Birimi ofisinde hafta içi mesai saatleri içinde hizmet vermektedir

Memnuniyet Geri Bildirim Süreci

Olumlu veya olumsuz yönde görüşlerinizi yazılı olarak iletmeniz sizlere daha iyi bir hizmet verebilmemiz için büyük önem taşımaktadır.

Her türlü görüş öneri şikâyetleriniz için;

  • Hizmet sunulan alanlarda bulunan memnuniyet anketleri ve/veya Görüş Öneri Bildirim Formlarını doldurarak anket kutularına atabilirsiniz.
  • Hastanemiz içerisinde hizmet aldığınız süre içerisinde Hasta Hizmetleri Yöneticisi ile görüşme talep ederek sözlü olarak iletebilirsiniz.
  • Hasta hakları birimimize yüz yüze görüşme, telefon (444 6 700)veya info@medisunhastanesi.com adresine e-mail aracılığıyla da iletebilirsiniz.

Bizlere iletmiş olduğunuz önerileriniz, şikâyetleriniz ve olumsuz görüşleriniz, sadece Hasta Hakları Bölümümüze değil ilgili tüm yöneticilerimize iletilmekte ve çözüm amaçlı ilgilenilmektedir.